چگونه اسلاید تشکر در پاورپوینت بسازیم؟

طبق یک قانون نانوشته استفاده از اسلاید تشکر در پاورپوینت می تواند پایان بخش بسیاری از همایش ها، سخنرانی ها و فیلم ها و… باشد و یا نقطه آغاز شروع یک پاورپوینت. قدردانی شما از مخاطبین تان در آخرین اسلاید، آخرین شانس برای برجای گذاشتن یک تصور ماندگار، همین اسلاید تشکر است.

اگر به جای یک اسلاید تشکر در پاورپوینت تنها برای مخاطبین خود آرزوی موفقیت کنید، پایان رابطه خود را با مخاطبینی که به سخنان شما گوش می دادند؛ رقم زده اید.

 

اسلاید سپاسگزاری

اسلاید سپاسگزاری یکی از اسلاید هایی است که می توان در پاورپوینت برای تشکر کردن از مخاطبین و تماشاگران زمانی که ارائه های پشت سر هم و طولانی بوده است ،گنجانده شود و یا در شرایط مختلفی که شخص خودش مشغول ارائه نیست می توان از اسلاید سپاسگزاری برای تشکر از تماشاگر استفاده کرد؛ در اغلب سخنرانی ها و فیلم های آنلاینی که در اینترنت دنبال می کنیم  اسلایدی بیشتر بیننده را جذب می کند که در آن یک نفر از شما تشکر می کند که زمان گذاشته اید و به او گوش داده اید.

هر چند این موضوع برای خودتان حائز اهمیت بوده که آن را دنبال کرده اید اما اسلاید تشکر می تواند از لحاظ روانشناسی جذب کننده باشد و تاثیر خوبی در احساس و ذهن شنونده بگذارد، اسلاید تشکر برای زمان هایی که سخنرانی به اشتراک گذاشته می شود می تواند یک گزینه تاثیر گذار و عالی باشد.

انتخاب رنگ مناسب در قالب پاورپوینت

حسن ختام یک سخنرانی، یک دعوت و سمینار و همایش می تواند اسلاید تشکر باشد. آیا در پایان یک همایش و سخنرانی به سادگی یک تشکر کوچک می کنید و تمام؟ نه!! اسلاید تشکر باید به خوبی طراحی شود تا بتواند یک تصور خوب را در ذهن به جای گذارد، همان نقطه ای که مخاطب در تردید رفتن و ماندن است می تواند نقش مهم و ویژه ای در تصمیم مخاطب بازی کند.

 

استفاده از اسلاید تشکر در پاورپوینت

استفاده از اسلاید تشکر در پاورپوینت در سخنرانی های تخصصی و حرفه ای و فنی به کار می رود. استفاده از اسلاید یک نوع شیوه ارائه مطالب است که می تواند به شنونده یا مخاطب، اطلاعات را به شکلی جذاب تر ارائه کند. اسلاید تشکر نیز می تواند یکی از این اسلایدهای مرتبط با موضوع و یا حسن ختام مطلب باشد تا نظر شنونده ای که خسته شده جلب کند به نوعی خریدن زمان و توجه در صورتی که خلاقانه تنظیم شده باشد؛ خواهد بود.

اسلاید تشکر برای جلب توجه و کمک به شنونده برای بازگشت دوباره به خط مشی است که شما در تلاشید او به آن توجه کند در سخنرانی های انگیزشی این یک ترفند محسوب می شود. اسلاید تشکر در پاورپوینت می تواند نقطه ی عطف و تیری باشد که هدف را نشانه رفته؛ یک رویکرد خلاقانه و زیرپوستی برای بازگردان مخاطب به راهی که شما مدنظرتان است؛ می باشد. اسلاید تشکر در پاورپوینت برای زمان هایی که محدودیت زمانی وجود دارد و یا ارائه توسط ابزارهای الکترونیکی انجام می شود؛ مناسب است.

 

 

 

تاثیر اسلاید تشکر در مخاطب

اسلاید تشکر در پاورپوینت می تواند به شکل های مختلفی نمود پیدا کند اسلاید بد می تواند نظر مخاطب را در مورد شما تغییر دهد و تلاش هایتان را بی نتیجه کند، تمام تلاش هایی که در طول ارائه کرده اید با یک اسلاید نامتعارف بی نتیجه خواهد ماند. اسلاید تشکر در پاورپوینت از لحاظ محتوا باید غنی باشد تا تاثیر مثبت خود را بر شنونده و یا مخاطب بگذارد.

نحوه ارائه یک کنفرانس خوب

محتوا در اسلاید تشکر در پاورپوینت مهم بوده و باید مورد توجه قرار گیرد. از گذاشتن اسلاید تشکر بد اجتناب کنید، یک تشکر خشک و خالی نمی تواند تاثیر لازم را بر روی مخاطب داشته باشد این مورد نه تنها نامتعارف محسوب می شود و مخاطب اجبارا آن را نگاه می کند؛ می تواند حسن شهرت شما را مخدوش کند، حقیقت امر این است که یک اسلاید تشکر در پاورپوینت می تواند تماشاگر را ترغیب کند و یا آن را براند؛ پس تاثیر آن بر روی تصوری که از شما در ذهنشان به جای می ماند زیاد و مهم خواهد بود. مواردی را برای ساخت اسلاید تشکر در پاورپوینت باید رعایت نمایید که در ادامه به آنها اشاره می شود.

 

 

بایدها و نبایدهای اسلاید تشکر در پاورپوینت

  • در نوشتار پاورپوینت دقت نمایید و از فونت های ناخواسته و غیرمتعارف اجتناب کنید
  • فونت های فانتزی گزینه ی مناسبی برای ساخت اسلاید تشکر مورد نظر نیست زیرا اغلب غیر قابل فهم هستند مگر این که این موضوع بخشی از نحوه ارائه ی شما باشد.
  • در اسلاید تشکر نیز مانند اسلاید های قبل سبک و فونت یک اندازه ای داشته باشید فونت زیاد بزرگ و عجیب و غریب اثر دلخواه شما را نخواهد داشت و شما را فردی غیر حرفه ای می نمایاند،
  • تصاویری که استفاده می کنید غیر ضروری و بی ربط نباشند
  • در واقع پایان یک ارائه نباید غیر رسمی باشد. می توانید برای شوخی به طور شفاهی و دوستانه و غیر رسمی تشکر کنید اما این مورد را در اسلاید به کار نبرید.

 

 

اسلاید تشکر برای آخر پاورپوینت

اسلاید تشکر برای آخر پاورپوینت می تواند گزینه تمام کننده یک ماجرا باشد و یا شروع و آغاز تبادلی و ارتباطی که مد نظر دارید بنابراین سعی کنید حسن ختام یا همان اسلاید تشکری که در آخر پاورپوینت قرار می دهید کاملا کارشناسانه و تاثیر گذار باشد با این تشکر می توانید چگونگی تماس با خودتان را شرح دهید؛ این اسلاید باید حاوی آرم شرکت همراه تمام جزییات تماس باشد و یک تصویر که با موضوع مرتبط است.

اگر این موضوع برای یک شرکت بود خدمات و یا ویژگی های خاص آن را نشان دهد. با این کار علاوه بر انتقال اطلاعاتی مناسب می توانید باعث ایجاد رضایت و اطمینان شوید تمام تصاویری که در طول ارائه استفاده کردید می توانید در اسلاید تشکر کنار هم چیده تا اعتماد به ایده های خود را نشان دهید و اینکه برای شروع یک رابطه حرفه ای و تجاری جدید آماده اید را به نمایش بگذارید. تصویر نهایی می تواند تصویر دست دادن وعده دادن و تضمین کردن باشد.

 

« دانلود ۱۰ “اسلاید تشکر” رایگان برای پاورپوینت »