نحوه ارائه یک کنفرانس خوب

نحوه ارائه یک کنفرانس خوب

با سلام در این مقاله قصد داریم در مورد نحوه ارائه یک کنفرانس خوب صحبت کنیم. نحوه ارائه یک کنفرانس خوب بستگی به نوع کنفرانس و قالب پاورپوینت شما دارد. انواع مختلفی از کنفرانس ها وجود دارد. معمولا کنفرانس ها بر دو اساس طبقه بندی می شوند : نوع محتوا و نوع کنفرانس.

 

انواع دسته بندی کنفرانس ها 

ما در قسمت زیر به بیان دسته بندی کنفرانس ها بر اساس نوع می پردازیم و سپس نحوه ارائه هر یک را شرح می دهیم. زمانی که شما نوع کنفرانس را بدانید می توانید روش ارائه تان را نیز انتخاب کنید:

۱- کنفرانس های بین المللی و رسمی

۲- کنفرانس های اداری و سازمانی

۳- کنفرانس های دانش آموزی و دانشجویی

در زمان ارائه چه اشتباهاتی نباید انجام داد؟

نحوه ارائه یک کنفرانس خوب به چه صورت است؟

 نحوه ارائه کنفرانس دانشجویی و دانش آموزی

از مواردی که در یک کنفرانس تاثیر به سزایی دارد فن بیان و تسلط سخنران نسبت به موضوع تالیفی و نحوه درگیر کردن مخاطب و چالش کشیدن وی می باشد.

زمانی که شما به عنوان یک سخنران ارائه یک مطلب را بر عهده دارید سعی کنید تا حد ممکن تسلط خود را نسبت به مطلب بالا برده و با استفاده از روش هایی نظیر بالا و پایین بردن صدا، انتخاب تم پاورپوینت با رنگ هایی روشن، پرسیدن سوالات مختلف از دانشجویان، نمایش کلیپ های گوناگون حضار را به چالش بکشید و در گیر کنید. قالب پاورپوینت که در این نوع ارائه های استفاده می شود اغلب دارای زمینه هایی روشن با انیمیشن ها و ترنزیشن ها می باشد.

 

نحوه ارائه کنفرانس های اداری و سازمانی

در حقیقت کنفرانس هایی که پیرامون کار و در حوزه های مهم ،بین سازمانی برگزار می شوند اغلب به دلیل اینکه همه افراد کارمندان سازمان هستند و هر کدام دارای تخصص مرتبط، ممکن است مخاطبین خسته بشوند لذا نه تنها تسلط به موضوع مهم تلقی می شود بلکه در کنار آن بهتر است از مواردی نظیر ذیل هم استفاده کنید:

  • نمایش کلیپ های مرتبط
  • استفاده از لفظ های طنز آمیز
  • ارتباط چشمی با مخاطبان
  • بیان خلاصه مطالب
  • استفاده از تصاویر و اینفوگرافی ها
چگونه قالب پاورپوینت درست کنیم؟

در این قسمت برای اینکه بتوانید یک پاورپوینت خوب استفاده کنید می توانید از قالب آماده پاورپوینت استفاده کنید تا زمان زیادی را متحمل طراحی و نحوه دیزاین پاورپوینت نشوید. قالب پاورپوینت که اغلب در سخنرانی های اداری استفاده می شوند ساده هستند و از انیمیشن ها و ترنزیشن های کمی استفاده می کنند.

 

چگونگی ارائه یک کنفرانس خوب

 

نحوه ارائه کنفرانس های بین المللی و رسمی

این گونه از ارائه های بین المللی ارائه هایی در سبک گزارش و یا مقاله هایی هستند که موضوعات بسیار مهمی را بیان می کنند. لذا لزوم تسلط به محتوای سخنرانی دوچندان می شود. شما باید سوالات حضار را پیش بینی نموده و برای آنها پاسخ هایی معقول داشته باشید. در این گونه سخنرانی ها برای اینکه بتوانید حضار را کنجکاو و علاقه مند به موضوع نمایید می توانید از نمودار های آماری و یا انجام آزمایشات کوتاه استفاده کنید. تا حد امکان می توانید از قالب پاورپوینت آماده نیز استفاده کنید.

 

دانلود قالب پاورپوینت جهت ارائه های بین المللی می تواند به شما در انتخاب تم پاورپوینت کمک بسیاری کند و از حساسیت کار بکاهد چرا که شما با این  نوع قالب پاورپوینت مورد استفاده در این سخنرانی ها بیشتر آشنا می شوید و در نهایت نتیجه بهتری در انتخاب نوع پاورپوینت خود کسب خواهید کرد.

 

چگونگی ارائه یک کنفرانس خوب

 

چنانچه در این زمینه سوال یا پیشنهادی دارید می توانید با ما در ارتباط باشید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

فراموش نکنید! نظر شما باعث پیشرفت ما می شود. پس… ما را از نظر ارزشمندتان غافل نکنید!