چگونه با موبایل پاورپوینت بسازیم؟

پاورپوینت همواره به عنوان یکی از بهترین شیوه‌های ارائه ‌کسب و کار و ارائه‌های دانشجویی به شمار می‌رود. قالب پاورپوینت برای داشتن کلماتی خلاصه از توضیح یک متن بزرگ را باید شامل شود و امروزه ساخت پاورپوینت با موبایل توسط نرم‌افزارهای مختلف در دسترس شما می‌باشد. همچنین اگر قصد طراحی و ساخت تم پاورپوینت در موبایل را ندارید، می‌توانید تم پاورپوینت را دانلود و مورد استفاده قرار دهید.

اما کسانی که به کامپیوترهای ویندوزی یا لینوکسی برای ساخت پاورپوینت دسترسی ندارند از چه راهی می توانند پاورپوینت درست کنند؟

در ادامه به جواب این سؤال می‌پردازیم. امروزه بسیاری از نرم افزارها برای سیستم عامل اندروید و iOS طراحی شده و مورد استفاده قرار گرفته‌اند که از جمله مهم‌ترین آنها می‌توان به پاورپوینت موبایل عرضه شده توسط مایکروسافت اشاره نمود. در این مقاله به بررسی نرم افزارها می‌پردازیم و در انتها آموزش ساخت پاورپوینت با یکی از همین نرم افزارها را به شما ارائه خواهیم نمود.

 

 

نرم افزار و قالب پاورپوینت آماده برای موبایل

امروزه بسیاری از نرم افزارها در دنیای موبایل‌های اندرویدی و iOS وجود دارند که برای آماده کردن پاورپوینت مورد استفاده می‌باشند. از شاخص‌ترین این نرم افزارها می‌توان به Microsoft PowerPoint اشاره نمود که برای ساخت فایل‌های PPTX توسط موبایل‌های اندرویدی و iOS مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نرم افزار با حجم کمی در بازار عرضه شده است و قابلیت استفاده به صورت آفلاین نیز در آن تعبیه شده است.

 

پیشنهادی: دانلود قالب رایگان پاورپوینت

 

در کنار آن می توانید از قالب ها و تم پاورپوینت آماده عرضه شده در آن نیز استفاده نمایید که در زیباسازی فضای پاورپوینت شما دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد و یا از نرم افزارهای دیگری از جمله Google Slides که نرم افزاری آنلاین است استفاده کنید و یا از WPS Office + PDF استفاده نمایید که هر کدام از این نرم افزارها دارای کارایی مناسبی جهت ساخت پاورپوینت با استفاده از موبایل می باشند. در ادامه به شما در دو مرحله ساخت فایل پاورپوینت با استفاده از نرم افزار مایکروسافت پاورپوینت را آموزش می دهیم. البته بهتر است کار با این نرم افزار و قالب پاورپوینت را خودتان شروع کنید تا بهتر بتوانید یاد بگیرید.

 

 

نرم افزار مایکروسافت پاورپوینت برای موبایل

قالب پاورپوینت که توسط مایکروسافت تولید شده و قابلیت نصب برای گوشی های اندرویدی و محصولات اپل را دارد را می توانید به راحتی دانلود نمایید. این نرم افزار حجم زیادی ندارد و می توانید به راحتی از آن استفاده نمایید. برای استفاده نیازی به آنلاین بودن شما وجود ندارد و به صورت آفلاین نیز این نرم افزار کارایی مناسبی را برای شما خواهد داشت.

مایکروسافت پاورپوینت به شما تمامی امکانات مربوط به اضافه کردن اشیا، المان ها و انیمیشن ها را می دهد و گزینه ای بسیار مناسب برای دانشجویانی می باشد که می خواهند نرم افزار پاورپوینت را بر روی دیتاشو اجرا نمایند.

همچنین کسانی که می خواهند نمودارهای کاری خود را در پاورپوینت موبایلی رسم کنند و در اسلایدهای گوناگون آنها را نمایش دهند می توانند از این نرم افزار استفاده کنند. در انتها نیز می توانید فایل PPTX مربوطه را دریافت و مشاهده نمایید. همچنین قابلیت اینکه بتوانید فایل های ساخته شده پاورپوینت از گذشته را باز کنید و ویرایش نمایید با استفاده از این نرم افزار برای شما امکان پذیر می باشد.

 

 

چگونه پاورپوینت مناسب تهیه کنیم؟

یکی از اصلی ترین دغدغه ها در کار با قالب پاورپوینت را می توان عدم توانایی در درک موضوع توسط کاربر دانست. قالب پاورپوینت نباید حاوی کلمات بسیار زیادی باشد و بهتر است تنها سرتیترها توسط دانشجو یا صاحب کسب و کار آماده شود و سپس تمامی آنها در زمان ارائه توضیح داده شود.

 

پیشنهادی: دانلود قالب پاورپوینت حرفه ای

 

استفاده از عکس و نمودار نیز از دیگر قابلیت هایی است که این نرم افزار در اختیار شما می گذارد و می توانید با استفاده به جا از آنها بهترین پاورپوینت ها را ایجاد نمایید. سعی کنید تعداد اسلایدهای خود را مدیریت کنید و از اضافه کردن اسلایدهای بیهوده در این روش خودداری نمایید.

آموزش ساخت پاورپوینت با گوشی

آیا درست کردن پاورپوینت با گوشی موبایل امکان‌پذیر است؟

بله، امکان‌پذیر است. شما می‌توانید بر اساس سیستم عامل گوشی خود، نرم افزار مورد نیاز را دانلود کرده و مورد استفاده قرار دهید.

آیا می‌توان با موبایل پاورپوینت بسیار حرفه‌ای ساخت؟

اگر بخواهیم صادقانه بگوییم متأسفانه خیر، نرم‌افزارهای نسخه موبایل امکانات کمتری نسبت به نسخه کامپیوتر دارند و طراحی پاورپوینت در آن کمی سخت و زمان‌بر است. همچنین پیاده‌سازی ایده‌های خلاقانه و منحصربه‌فرد در موبایل امکان پذیر نیست.

امکان ساخت پاورپوینت ساده در موبایل امکان پذیر است؟

بله، اگر قصد ساخت پاورپوینت معمولی دارید، از طریق موبایل می‌توانید این کار را انجام دهید. شما می‌توانید پاورپوینت‌های ساده را در گوشی موبایل خود بسازید.

بهترین نرم افزار پاورپوینت برای موبایل کدام است؟

نرم‌افزارهای Microsoft PowerPoint و Office Suite برای ساخت پاورپوینت از طریق موبایل مناسب می‌باشند.